НВО №1 Славута - Цілюща сила музики
| Реєстрація | Вхід
             Понеділок, 30.11.2015, 16:22
Ви увійшли як Гість |
Група "Гості"
Меню сайту
Банер
Статистика


Онлайн всього: 0
Гостей: 0
Користувачів: 0
Форма входу


Цілюща сила музики

 

       Уже в античних джерелах ми знаходимо безліч доказів, що говорять про чудесні зцілення за допомогою музики.

         Співець Орфей міг своїм співом пом’якшити душі не лише людей, а й диких звірів і птахів. Лікар Асклепіад звуками музики примирював розбради, а звуками труби відновлював слух глухим.

         В «Одіссеї» Гомера розповідається про лікування Одіссея. Його рана від музики та співу переставала кровоточити, а Ахілл заспокоював свій гнів грою на лірі.

         Коли людина хворіє, в «мелодію» його тіла вкрадаються фальшиві ноти. Виявляється 12 звуків, з яких складається октава, гармонічно пов’язані з 12 системами нашого організму. Причому серце відкликається на одну ноту, печінка – на другу, нерви – на третю. При певному впливі музикою, співом орган приходить в стан максимальної вібрації. Це називається ефект резонансу. Від того зміцнюється імунна система, покращується обмін речовин, полегшуються протизапальні процеси, людина одужує.

 Різні інструменти діють на наші органи по різному:                                           

Ø           Скрипка, фортепіано найкраще заспокоюють нерви.

Ø           Флейта - розслабляє.

Ø           Віолончель лікує серце.

Ø           Гобой, кларнет активізують функцію печінки.

 

Створена на основі законів музичної гармонії музика володіє лікувальним ефектом. Зазвичай, вона пов’язана з підсвідомістю. З скарбниць музичного мистецтва можна створити домашню аптечку, яка доповнить наші лікарські препарати, лікарські рослини і т.д. З класичних музичних творів слід вибрати ті, які мають високий духовний потенціал, володіють виключною силою сприйняття.

Кожному з нас в залежності від фізичного і душевного стану необхідна своя зцілююча музика. Звуки музичних творів можуть приносити душевний спокій або порушувати його, викликати тривогу або окрилювати, вселяти віру в себе.

Музика в залежності від ритму, темпу, мелодії по-різному впливає на людський організм. Військові марші підвищують тонус м’язів, мажорна музика у швидкому темпі прискорює пульс і підвищує артеріальний тиск. Мелодія, від якої ти отримуєш радість, сприяє розширенню судин, нормалізує тиск і сповільнює пульс. Мінорна мелодія, як не дивно, активізує фізіологічні процеси. Є музика (в основному симфонічна), яка змінює кислотність шлунку. Так що, бажано приймати їжу під час слухання музики. Вважається, що музикотерапія або мелолістика, допомагає людині повернутися до відчуттів, які вона давно забула.

Гармонічна музика – кращий психотерапевт. Коли людина засинає під ніжну мелодію, вона всю ніч бачить хороші сни. Така музика знімає напругу під час ділових переговорів, учні під музичний супровід більш уважно слухають і значно швидше запам’ятовують новий матеріал. Якщо жінка годує дитину, слухаючи улюблену музику, то при перших же звуках знайомих мелодій у неї прибуває молоко.

Релігійна музика несе почуття спокою, повертає душевну рівновагу, допомагає справитись з болем, полегшує його.  

Ще за часів Древньої Русі люди знали, що гра дзвонів вбиває мікроби та бактерії, проганяє гризунів. Дзвінниця – це міні оркестр, який за православною традицією умовно поділяється на три групи дзвонів: малі (задзвінні), середні (підзвінні) і великі (благовісники). Використовуюючи  в композиції дзвони переважно тої чи іншої групи можна створювати відповідні емоційні настрої, що і роблять церковні дзвонарі в залежності від характеру свята і богослужіння.

Рослини також «відчувають» музику. В Америці, Франції випускаються альбоми платівок для рослин – отримують рекордні врожаї під музику. «Озвучені» рослини містять набагато більше вітамінів та поживних речовин. Від мажорних мелодій мімоза і петунія ростуть набагато швидше і навіть розцвітають на дві неділі раніше.

В минулому столітті в монастирі Британії монахи використовували музичні твори для домашніх тварин. Вони поміили, що прослухавши серенаду Моцарта, корови давали вдвічі більше молока.

Японці з'ясували, що коли музика Моцарта звучить в пекарні, тісто підходить в десять раз швидше.

В Канаді срунні квартети грають Моцарта на міських площах, для того, щоб впорядкувати вуличний рух і зменшити кількість аварій.

Але музика може і руйнувати. В Японії провели експеримент, в якому прийняли участь 120 мам, що годують груддю немовлят. Одні мами слухали класику, інші – поп-музику. В першої групи мам кількість молока збільшилась на 20%, а у прихильниць сучасних ритмів –  зменшилось наполовину. Музика, яку можна назвати шкідливою, відрізняється частими дисонансами, відсутністю форми, нерегулярністю і «скаженністю» своїх ритмів.

 

Кожен ранок у дитячому садку має розпочинатися з ранкових музичних привітань. Під чарівні звуки музики дітей запрошують до спортивної зали на ранкову гімнастику. У дітей створюється позитивний настрій, діти ефективно спілкуються. Музичні привітання налаштовують дітей на добрий настрій та успіх протягом дня.

         При музикотерапії відбувається постійний приток енергії всередину нашого організму. Музикотерапія добре поєднується з фізичними вправами. В музикотерапії потрібно йти слідом за рухами, слідом за музикою, потрібно намагатися більше думати про тіло, і в певний момент можна відчути, що не ви йдете за музикою, а музика веде вас.

Через спів, музикування і танець люди взаємодіють один з одним і переживають почуття, неможливі в повсякденному житті.


Корисні поради для лікування музикою

 Розслабтесь – це допоможе вам в повній мірі відчути дію музики. При цьому не важливо, хочете ви заспокоїтись чи стимулювати і підняти настрій.

Лікування музикою має бути досить коротким, щоб не викликати почуття втоми.

Гучність музики потрібно обережно регулювати. Невелику силу звучання слід обирати не тільки для заспокоєння, а й для стимулюючої музики. Велика гучність втомлює і тривожить нервову систему.

Після прослуховування лікувальної музики необхідно деякий час відпочити.

Відомо, що музичну терапію можна застосовувати і під час сну. Музика під час сну особливо рекомендується для дітей не спокійних і збуджених.

Наукові спостереження й практичний досвід показують, що емоційна напруга поступово спадає при розслабленні м’язів тіла. Знижується також рівень напруги головного мозку, й людина стає спокійнішою.

 

Релаксація під музику

Окрім музики, добре заспокоюють і відновлюють внутрішню рівновагу, різноманітні звуки природи. Для прослуховування добирають скомпоновані фрагменти записів голосів птахів, тварин, які викликають приємні асоціативні відчуття,      відтворюють у свідомості зорові, слухові, ароматичні образи природи. Ефективно діють на релаксацію вранішній спів птахів у лісі, звуки морського прибою, голоси дельфінів, чайок тощо.

Слухання музики доцільно поєднувати з демонстрацією картин, слайдів, що сприяє яскравішому відтворенню потрібного образу. Розслабившись дитина вибудовує в уяві приємні їй образи, оживлює приємні спогади, які допоможуть їй подолати напругу, з якого б приводу вона не виникла.

Наприклад:

При перевтомі – «Ранок» Е.Гріга, «Полонез» М.Огінського.

При поганому настрої – «Ода радості» Л.Бетховена, «Аве Марія» Ф.Шуберта.

При вираженій дратівливості – «Хор пілігримів» Р.Вагнера, «Сентиментальний вальс» П.Чайковського.

       При зниженні уваги – «Пори року» П.Чайковського. «Місячне світло» К.Дебюссі, «Мрії» Р.Шумана.

Релаксація може проводитися як самостійний вид оздоровчої роботи з усією групою дітей, а також, як завершальна частина заняття з фізкультури, спортивного змагання або розваги з високою руховою активністю і підвищеним емоційним збудження дітей.

Пошук
Календар
«  Листопад 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Архів записів

Друзі сайту


|Copyright Powered by H.N.VirUs © 2015|
Адміністратор сайту - Корешняк Роман Вікторович

#ICQ. UIN: 481841024

Відправити листа... 
Я в с.м. vkontakte.ru
Незаконне копіювання інформації із цього сайту 
переслідується чинним законодавством !